Biblioteka szkolna

Pracownicy biblioteki szkolnej:

 • mgr Dorota Lenartowicz
 • mgr Iwona Paliga
 • mgr Katarzyna Kaczmarska

Biblioteka czynna stacjonarnie:

 

Poniedziałek – czwartek od 8.30 – 15.30

 

 

Biblioteka szkolna ZAPRASZA!!!

Drodzy Uczniowie!

Przypominamy, że pracujemy od 26.10.2020 w systemie stacjonarnym i on- line na platformie MS Teams według poniższego harmonogramu. Uczniowie, którzy jeszcze nie przyłączyli się do Zespołu Wirtualna Biblioteka powinni kliknąć w link, który udostępniony został  poprzez e – dziennik na początku zdalnego nauczania.

 • Kontemplacyjne poniedziałki, czyli cytat na dziś.

Czasami jedna trafiająca w sedno myśl może sprawić, że zmienisz sposób patrzenia na świat. Tutaj publikujemy co tydzień propozycje…. a więc bądźcie czujni…..Krótka instrukcja obsługi:

 • Przeczytaj cytat i zatrzymaj się na kilka chwil;
 • Zastanów się, do których Twoich doświadczeń życiowych się odnosi;
 • Pomyśl, w jaki sposób możesz wykorzystać w praktyce naukę z niego płynącą.

Życzymy Ci otwartego umysłu i owocnych kontemplacji…

 

 • Wtorkowe booktrendy, czyli co warto przeczytać?

Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie koi nerwy. Jest sposobem na zrelaksowanie się, uwolnienie emocji, odcięcie się od otaczającego nas świata. Biorąc pod uwagę to, jak wiele bodźców i informacji nas teraz zewsząd atakuje, często szukamy takich tytułów, które są plastrem na rany codzienności i pozwolą nam zapomnieć o naszych problemach.

Czytaj! Czytaj na zdrowie. Znajdź swój tytuł i się nie zniechęcaj. My przychodzimy z pomocą. Poznaj nasze propozycje, które co tydzień, właśnie we wtorek publikujemy. astrem na rany codzienności i pozwolą nam zapomnieć o naszych problemach. Jeśli takiej…

 

 • Youtubowe środy

Środowe spotkania poświęcone są wartościowym kanałom w serwisie YouTube, o których warto wiedzieć. Internet to nie tylko źródło zabawnych i lekkich treści, ale również, a może przede wszystkim, tych wartościowych. W tej odsłonie prezentujemy ranking wartościowych kanałów będących źródłem wiedzy i zupełnie innym spojrzeniem na świat.

 

 • Teatralne czwartki

Czy można obejrzeć spektakl lub posłuchać opery bez wychodzenia z domu? Teraz to możliwe dzięki nowym technologiom mamy teatr online, a więc wiele spektakli teatralnych można obejrzeć przez Internet. Tutaj publikujemy linki do ciekawych pozycji.

 

 • Filmowe piątki

Zachęcamy do skorzystania z naszych podpowiedzi. Jeśli nie macie pomysłu na to, jaki ciekawy film obejrzeć danego dnia, my nadchodzimy z pomocą. Wybór zaproponowanych przez nas tytułów daje pewność, że czas poświęcony na oglądanie filmu nie będzie stracony,    a domowy seans okaże się naprawdę udany.

 

Ważne!

W czwartki i piątki w ramach cyklicznych spotkań teatralne czwartki i  filmowe piątki  publikowane są  między innymi ekranizacje i adaptacje lektur szkolnych.  

  Dla wszystkich członków Naszego Zespołu godziny dostępności Wirtualnej Biblioteki są opublikowane  w kalendarzu na Teamsie.

 

 

                         Serdecznie zapraszamy!

 Biblioteka szkolna znajduje się na drugim piętrze, pokój 211


 Plan pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2016/2017

Aneks do planu pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2016/2017 

Skip to content