Fryzjer

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/21

FRYZJER

Innowacja Pedagogiczna: Kosmetyka z elementami stylizacji paznokci

Program nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące, zawodowe oraz kształcenie praktyczne w salonie fryzjerskim . Zajęcia odbywają się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych pracowniach.

Kształcąc się u nas możesz brać udział w konkursach fryzjerskich, pokazach mody i szkoleniach w renomowanych salonach .

Nasza placówka współpracuje z Akademią Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt we Wrocławiu , Paweł  Nabrdalik oraz Berendowicz&Kublin w Katowicach.

Szkoła przygotowuje do egzaminu zawodowego z  kwalifikacji:

FRK.01. WYKONYWANIE ZABIEGÓW FRYZJERSKICH

• wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów
  • strzyżenie włosów
  • ondulowanie i formowanie fryzur
  • koloryzacja i rozjaśnianie włosów

Absolwenci przystępują do egzaminu zawodowego w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej lub Izbie Rzemieślniczej.

Innowacja “Kosmetyka z elementami stylizacji paznokci”

3 godziny w cyklu kształcenia

Autor: Anna Wrotny

Opis innowacji: Wprowadzenie innowacji kosmetycznej w zawodzie: technik usług fryzjerskich oraz w zawodzie: fryzjer zwiększy możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Umożliwi łatwiejsze zdobycie pracy w branży Beauty, ponieważ od zawsze zawód fryzjera i kosmetyczki są ścisłe ze sobą powiązane. Są to te same sektory gospodarcze, które się wzajemnie zazębiają.  Dzięki innowacji uczeń pozna zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy szyi i dekoltu. Dowie się, jak dbać i pielęgnować skórę. Nauczy się podstaw manicure i pielęgnacji dłoni. Rozszerzy swoją wiedzę o stylizacje paznokci różnymi metodami min: metodą żelową i akrylową, nauczy się wykonywać pedicure frezarkowy oraz klasyczny. Da mu to możliwości pracy w dwóch zawodach, które wzajemnie się uzupełniają, co dziś jest niezbędne na rynku pracy.

Innowacja Klasa Liczba godzin tygodniowo
w trzyletnim okresie nauczania
Liczba godzin w trzyletnim okresie nauczania
I II II
“Kosmetyka z elementami stylizacji paznokci” Branżowa Szkoła I stopnia 1 2     3 90

Po ukończeniu kształcenia absolwent będzie potrafił:

• dobierać i  wykonywać zabiegi pielęgnacyjne włosów i skóry głowy
  • dobierać fryzurę do kształtu twarzy oraz wykonywać strzyżenie damskie i męskie
  • farbować i rozjaśniać włosy z wykorzystaniem najnowszych technik koloryzacji
  • wykonywać fryzury dzienne, koktajlowe, wieczorowe i awangardowe
  • stosować informacje o nowych technologiach wykonywania zabiegów

Możliwości podjęcia pracy zawodowej:

-salony fryzjerskie

-sesje i plany zdjęciowe

– pokazy mody

– praca w teatrze i telewizji

– własna działalność usługowa

Uczniowie kierunków fryzjerskich mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, rozwijania zainteresowań i pasji uczestnicząc w licznych wycieczkach przedmiotowych takich jak:  Śląski Festiwal Fryzjerski w Katowicach, Targi Fryzjerskie w Poznaniu, Pracownia Perukarska w Warszawie oraz udział w różnych formach szkoleń.

Przyszli fryzjerzy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności współpracując z kierunkiem modowym , przygotowując fryzury do licznych pokazów oraz imprez szkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.