Branżowa Szkoła I stopnia w ZSE

Konkur plastyczny „Kubistyczne malarstwo i geometryczne formy inspiracją w projektowaniu ubioru ”

Posted by on 18:02 in Aktualności, Strefa gimnazjalisty, Strefa ucznia | 0 comments

Konkur plastyczny „Kubistyczne malarstwo i geometryczne formy inspiracją w projektowaniu ubioru ”

Szanowni Państwo,

             Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej zaprasza uczniów trzecich   klas   gimnazjum  oraz  ósmej   klasy   szkoły  podstawowej  do  udziału

w konkursie plastycznym  „Kubistyczne malarstwo i geometryczne formy inspiracją w projektowaniu ubioru ”.

Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności, twórczości plastycznej oraz zainteresowań związanych z projektowaniem mody i stylizacją sylwetki wśród młodych ludzi.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej formatu A4 dowolną techniką. Praca powinna przedstawiać projekt stroju kobiecego (widok z przodu i tyłu) wraz z fryzurą,  inspirowany malarstwem kubistycznym i geometrycznymi formami. Szczegółowe wytyczne do konkursu: regulamin, karta zgłoszenia oraz pomocnicze szablony sylwetki są dostępne na stronie szkoły:  www.zsedabrowa.edu.pl

Autorom najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane nagrody. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz prezentacja wystawy pokonkursowej odbędzie się dnia 5 czerwca 2019r w Pałacu Kultury Zagłębia,  w Dąbrowie Górniczej podczas Festiwalu Mody i Sztuki, o czym autorzy i ich szkoły zostaną powiadomieni oddzielnym pismem.

Zachęcamy   młodzież   do   współzawodnictwa  i  nawiązania  współpracy

z  naszą szkołą, która  wychodząc naprzeciw  potrzebom  edukacyjnym  uczniów

i potrzebom rynkowym podjęła wyzwanie kształcenia w zawodzie technik przemysłu mody.  Liczymy na Państwa przychylność i owocną współpracę.

 

Turcja

Posted by on 19:36 in Aktualności, Strefa gimnazjalisty, Strefa ucznia | 0 comments

Turcja

Turcja jak turecki serial pełna jest różnych emocji. Czasem może i irytuje, ale jednocześnie też uzależnia. Leży i w Europie i w Azji, jest islamska i jednocześnie bardzo europejska. Skrywa wiele tajemnic i ciekawych miejsc, a na dodatek jest baaaardzo, baaaardzo smaczna. Czy wiesz, że święty Mikołaj pochodził z Turcji? – urodził się nieopodal Antalyi. A czy wiesz, że Adam Mickiewicz umarł w Konstantynopolu, czyli dzisiejszym Stambule? Na obrzeżach właśnie tego miasta znajduje się założona w połowie XIX wieku polska wieś o nazwie Polonezköy (w tłumaczeniu “polska wieś”). Osiedlali się tam polscy emigranci, którzy po powstaniu listopadowym zmuszeni byli uciekać z będącej wówczas pod zaborami ojczyzny.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o Turcji, to przyjdź 29 stycznia do sali nr 31 o godz. 13.30.

Serdecznie zapraszam, przeprowadzony będzie również konkurs. Birkaç gün sonra görüşürüz, Aleksandra Guzera.

Patriotyzm na słodko

Posted by on 22:11 in Aktualności, Strefa gimnazjalisty, Strefa ucznia | 0 comments

Patriotyzm na słodko

Serdecznie zapraszamy ósmoklasistów, gimnazjalistów i uczniów ZSE na warsztaty gastronomiczne „Patriotyzm na słodko”. Przygotujemy słodkości w biało czerwonych barwach do schrupania na miejscu lub zabrania jako ozdoby świątecznych na choinkę lub mikołajkowe upominki.
Warsztaty dnia 04.12.2018 godzina 15 pracownia 20

Serdecznie Zapraszamy Anna Stachowicz, Michał Rabsztyn

Uwaga uczniowie!!!

Posted by on 19:50 in Aktualności, Strefa gimnazjalisty, Strefa ucznia | 0 comments

Uwaga uczniowie!!!

Od 3 października startujemy z warsztatami. Zabierzcie kolegów, koleżanki, tych którzy wybierają się do naszej szkoły w przyszłym roku, rodziców. Prawie codziennie coś ciekawego, zajęcia od 15:30 do 17:30. Atrakcje gwarantowane, będzie się działo.

Zapraszamy!!!!!

Zapraszamy kandydatów do naszej szkoły na szkolnego grilla!

Posted by on 20:46 in Aktualności, Strefa gimnazjalisty | 0 comments

Zapraszamy kandydatów do naszej szkoły na szkolnego grilla!

Szanowni Państwo, Uczniowie III klas gimnazjalnych

Już od kilku dni trwa logowanie gimnazjalistów do szkół średnich. Pragniemy zorganizować dla zainteresowanej młodzieży kierunkami kształcenia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej integracyjny grill dnia 30 maja – środa w godzinach 15.00- 17.00. W tym czasie będzie można porozmawiać z nauczycielami przedmiotów zawodowych, zwiedzić pracownie zawodowe, porozmawiać z Dyrektorem Szkoły , poznać kolegów i koleżanki z obecnych klas jak i potencjalnych kolegów od 1 września.

Prosimy o rozpowszechnienie i przekazanie informacji wśród uczniów klas trzecich. Zapraszamy.

Uwaga gimnazjaliści

Posted by on 09:18 in Aktualności, Strefa gimnazjalisty | 0 comments

Uwaga gimnazjaliści

Od18.05.2018 możecie rozpocząć proces rejestracji na stronie www.slaskie.edu.com.pl/kandydat . Jeśli macie jakieś problemy z logowaniem, założeniem konta, problem z wydrukiem zgłoszenia, brakiem tuszu w drukarce, zapraszamy do naszej szkoły – wszystko Wam wyjaśnimy, pomożemy wpadajcie do Ekonomika lub piszcie ….