Modyści ZSE w Dąbrowie Górniczej na zajęciach akademickich w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

13 stycznia uczniowie klasy pierwszej i trzeciej kierunku technik przemysłu mody w ramach realizacji podstawy programowej wzięli udział w zajęciach zawodowych z konstrukcji i modelowania form odzieży, projektowania i stylizacji ubioru oraz wytwarzania wyrobów odzieżowych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Zajęcia prowadzone były w katedrze wzornictwa, katedrze tkaniny, na wydziale malarstwa i rysunku oraz katedrze grafiki komputerowej. Młodzież naszej szkoły szkoliła wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli akademickich WST. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość poznania tajników komputerowej konstrukcji kroju, tworzyli projekty ubiorów inspirowane malarstwem i innymi dziełami sztuki oraz poznali rękodzielnicze możliwości przetwarzania filcu i innych dodatków krawieckich w galanterię użytkową. Młodzież wzięła także udział w prelekcji nt. tworzenia własnej marki odzieży w świecie mody. Zajęcia cieszyły się dużym uznaniem dąbrowskich modystów, pozwoliły im rozwinąć twórcze działanie oraz przybliżyły zagadnienia świata mody.

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content