Gimnazjaliści!


Już niedługo zapraszamy wszystkich gimnazjalistów z Dąbrowy Górniczej na warsztaty do naszej szkoły. O szczegóły pytajcie doradców zawodowych w swoich szkołach.

Wczoraj, w ramach projektu “Świadomie w zawodową przyszłość” realizowanego przez nasze Stowarzyszenie z dotacji uzyskanej z Urzędu Miejskiego Dąbrowy Górniczej odbyły się warsztaty oraz wyjazdy studyjne dla młodzieży dąbrowskich gimnazjów. Uczniowie klas III chcący kształcić się w zawodach Technik mechanik, Technik mechatronik, Technik pojazdów samochodowych oraz Technik eksploatacji portów i terminali odwiedzili lokalne zakłady pracy. Celem tych wyjazdów było zobaczyć jak wygląda praca w zawodach, w których chcieliby się kształcić. Odwiedzono Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, firmę Johnson Eletric w Dąbrowie Górniczej oraz firmę L’emir zajmującą się serwisem pojazdów samochodowych w Dąbrowie Górniczej. Po wycieczkach uczniowie odbyli serię warsztatów w Zespole Szkół Technicznych poznając specyfikę i warunki nauki w tej placówce. Kolejne warsztaty 31 maja w Zespole Szkół Ekonomicznych oraz 7 czerwca w Technicznych Zakładach Naukowych.

 

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content