Debata Oxfordzka

Dziś uczniowie klasy 3 TŻ wzięli udział w Debacie Oxfordzkiej
“Polska w Unii Europejskiej – wzmocnienie pozycji kraju na arenie międzynarodowej, czy utrata suwerenności”. Debata odbyła się w Pałacu Kultury Zagłębia, a została zorganizowana przez projekt Akademia Obywatelska przy współpracy z młodzieżą z V Liceum Ogólnokształcącego oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej. Po wysłuchaniu wszystkich argumentów obu stron oraz wysłuchaniu odpowiedzi na pytania publiczności nastąpiło głosowanie. Większość publiczności, bo aż 127 osób (w stosunku do 59 głosów przeciwnych), opowiedziała się za wyjściem Polski ze struktur Unii Europejskiej. Myślę, że było to ciekawe doświadczenie i możliwość młodzieży na wypowiedzenie się w sprawach obecnie bardzo ważnych. Projekt “Akademia Obywatelska” wkrótce zostanie otwarty dla wszystkich młodych ludzi, więc być może również młodzież z Ekonomika weźmie aktywny udział w inicjatywach Dąbrowy Górniczej.

1 2 3

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content