Technik Usług Fryzjerskich

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/20

dla absolwentów szkoły podstawowej

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług, czyli wśród klientów.

Jeżeli w życiu kierujesz się fantazją i pasją, jesteś spostrzegawczy oraz pragniesz rozwijać swoje talenty postaw na zawód z przyszłością.

Jeśli interesuje Cię świat mody, chcesz poznać tajniki profesjonalnego wykonywania koloryzacji włosów, strzyżenia oraz formowania fryzury?

Nauka w technikum trwa 5 lat.Program nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące, zawodowe, kształcenie praktyczne w pracowni fryzjerskiej oraz praktyki zawodowe w salonie fryzjerskim.

FRK.01. WYKONYWANIE ZABIEGÓW FRYZJERSKICH

-wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów

-strzyżenie włosów

– ondulowanie i formowanie fryzur

– koloryzacja i rozjaśnianie włosów

FRK.03. PROJEKTOWANIE FRYZUR

-wykonywanie projektów fryzur

-stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji

Po ukończeniu kształcenia absolwent będzie potrafił:

-dobierać i  wykonywać zabiegi pielęgnacyjne włosów i skóry głowy

– dobierać fryzurę do kształtu twarzy oraz wykonywać strzyżenie damskie i męskie

-farbować i rozjaśniać włosy z wykorzystaniem najnowszych technik koloryzacji

– projektować i wykonywać fryzury dzienne, koktajlowe, wieczorowe i awangardowe

-interpretować rysunki i opisy technologiczne fryzur

– stosować informacje o nowych technologiach wykonywania zabiegów

Przedmioty rozszerzone:

• Chemia –  240 godzin
  • Język angielski– 180 godzin

• Pracownia fryzjerska
  • Technologia fryzjerska
  • Stylizacja

1. Język angielski – język wiodący, kontynuacja
  2. Język francuski – poziom podstawowy

Absolwent tego kierunku po ukończeniu szkoły będzie miał możliwość zatrudnienia w:

• salonach fryzjerskich
  • centrach kosmetycznych i Spa
  • własnych salonach fryzjerskich
  • obsłudze pokazów mody i sesji fotograficznych

Zajęcia odbywają się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych pracowniach. Kształcąc się u nas możesz brać udział w konkursach fryzjerskich, pokazach mody i szkoleniach w renomowanych salonach .

Nasza szkoła współpracuje z Akademią Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt we Wrocławiu , Paweł  Nabrdalik oraz Berendowicz&Kublin w Katowicach.   Szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dwóch kwalifikacji:

W pracowniach fryzjerskich uczniowie muszą posiadać  fartuch fryzjerski.