Fryzjer

dla absolwentów gimnazjum

FRYZJER

3-letnia Szkoła Branżowa I Stopnia dla absolwentów szkoły podstawowej

Program nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące, zawodowe oraz kształcenie praktyczne w salonie fryzjerskim . Zajęcia odbywają się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych pracowniach.

Kształcąc się u nas możesz brać udział w konkursach fryzjerskich, pokazach mody i szkoleniach w renomowanych salonach .

Nasza placówka współpracuje z Akademią Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt we Wrocławiu , Paweł  Nabrdalik oraz Berendowicz&Kublin w Katowicach.

Szkoła przygotowuje do egzaminu zawodowego z  kwalifikacji:

FRK.01. WYKONYWANIE ZABIEGÓW FRYZJERSKICH

• wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów
  • strzyżenie włosów
  • ondulowanie i formowanie fryzur
  • koloryzacja i rozjaśnianie włosów

Absolwenci przystępują do egzaminu zawodowego w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej lub Izbie Rzemieślniczej.

Po ukończeniu kształcenia absolwent będzie potrafił:

• dobierać i  wykonywać zabiegi pielęgnacyjne włosów i skóry głowy
  • dobierać fryzurę do kształtu twarzy oraz wykonywać strzyżenie damskie i męskie
  • farbować i rozjaśniać włosy z wykorzystaniem najnowszych technik koloryzacji
  • wykonywać fryzury dzienne, koktajlowe, wieczorowe i awangardowe
  • stosować informacje o nowych technologiach wykonywania zabiegów

Możliwości podjęcia pracy zawodowej:

-salony fryzjerskie

-sesje i plany zdjęciowe

– pokazy mody

– praca w teatrze i telewizji

– własna działalność usługowa

Uczniowie kierunków fryzjerskich mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, rozwijania zainteresowań i pasji uczestnicząc w licznych wycieczkach przedmiotowych takich jak:  Śląski Festiwal Fryzjerski w Katowicach, Targi Fryzjerskie w Poznaniu, Pracownia Perukarska w Warszawie oraz udział w różnych formach szkoleń.

Przyszli fryzjerzy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności współpracując z kierunkiem modowym , przygotowując fryzury do licznych pokazów oraz imprez szkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.