Doradca zawodowy

Doradca zawodowy: mgr Anna Tołaj

Kontakt e-mail: atolaj@o2.pl

Dyżury doradcy zawodowego:

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
Anna Tołaj 11.00 – 17.00 9.00 – 14.00 9.00 – 14.00 7.30 – 10.30 8.00 – 14.00
konsultacje dla rodziców

17.00-18.00

(konsultacje z rodzicami tel. 692 389 528)

Gabinet doradcy zawodowego znajduje się na parterze szkoły, pokój nr 37

Serdecznie zapraszam Anna Tołaj

Jak przebiega spotkanie z doradcą zawodowym ?

Spotkanie jest dwuetapowe i obejmuje:
• Badanie predyspozycji – wypełnienie testów – czas trwania ok.1,5 godz.
• Indywidualne konsultacje – rozmowa trwająca ok.1 godziny.

Uwaga!

Od momentu wypełnienia testów do konsultacji, powinny upłynąć co najmniej dwa dni     (jest to czas dla doradcy na analizę wyników, przygotowanie interpretacji  i dokumentów dla ucznia).

Podczas spotkania uczeń otrzymuje charakterystykę, zawierającą ogólny opis zbadanych cech osobowości, dominujących zdolności, charakterystykę mocnych i słabych stron własnej osobowości. Jest to punktem wyjścia do dyskusji z doradcą i ustalenia optymalnej ścieżki edukacji i kariery, określenia planów zawodowych.

Zadania doradcy zawodowego:

Moim zadaniem jest udzielanie pomocy w wyborze kierunku rozwoju, dalszego kształcenia, zawodu. Prowadzę różne formy działań doradczych: pomagam zaplanować ścieżki zawodowe, określić plany i cele, udzielam wsparcia w zakresie odkrywania Waszych mocnych stron, atutów predyspozycji, a także wskazuję obszary wymagające pracy.

Nie wiesz, gdzie iść na studia? Zastanawiasz się, co będziesz robić w przyszłości, na jakim stanowisku pracować? A może na razie w ogóle Cię to nie interesuje?
A powinno!

W naszej szkole dowiesz się, dlaczego tak ważne jest posiadanie planów na przyszłość. Uzyskasz informację, jak możesz wykorzystać swoje umiejętności i preferencje do odniesienia sukcesu zawodowego! A może znajdziesz coś dla siebie na kiermaszu ofert pracy. Pomoże Ci w tym doradca zawodowy.

Dlaczego warto się ze mną spotkać ?

W badaniach predyspozycji zawodowych mogą wziąć udział wszyscy uczniowie (niezależnie od typu szkoły i roku kształcenia) oraz absolwenci ZSE, z zastrzeżeniem, że od ukończenia szkoły nie upłynął więcej niż rok.

Podczas konsultacji dokonuję przeglądu Waszego doświadczenia, umiejętności, predyspozycji a także potrzeb, aby jak najlepiej pomóc Wam w podejmowaniu, jakże ważnych życiowo, decyzji zawodowych.

Istotnym elementem mojej pracy jest także monitorowanie zmian zachodzących na rynku. Informacje o potrzebach rynku pracy mogą służyć rozwijaniu umiejętności i kompetencji cenionych przez pracodawców oraz w życiu osobistym.

Pragnę być doradcą, stymulującym i inspirującym ludzi do rozwoju, odkrywania własnych zasobów i pasji.