Udział w Geopikniku Naukowym na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego

W dniu 27.05 klasa 3LGp brała udział w Geopikniku Naukowym na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania Muzeum Geologicznego, gdzie mieli możliwość cofnąć się do początków naszej galaktyki, oglądać skamieniałości z minionych er, wysłuchać ciekawostek o minerałach a nawet zobaczyć naszego przodka Ewę! Następnie udali się na wykłady o Superwulkanach oraz pogłębili swoją wiedzę na temat skamieniałości i ich praktycznego zastosowania. Do dyspozycji uczniów były liczne stanowiska, przybliżające pracę naukowców. Opiekunami grupy były p. Katarzyna Warzyszak – Koprowska oraz p. Magdalena Roch.

 

Author: ZSE

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content