Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniu 10 listopada 2021 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości gościliśmy Panią Katarzynę Dywańską i Pana Michała Bancerza – Przedstawicieli Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej, którzy poprzez przeprowadzenie wykładu wprowadzającego i ekonomicznej gry symulacyjnej przybliżyli znaczenie przedsiębiorczości i ryzyka w działalności gospodarczej. Uczniowie z klasy III EFp zostali podzieleni na spółki i poznali mechanizmy funkcjonowania gospodarki dzięki grze – „Chłopska Szkoła Biznesu”, w ramach której podejmowali działalność począwszy od produkcji, poprzez handel, aż po wyprawy handlowe.
Emocje i pozytywna rywalizacja towarzyszyły do końca gry. Wygrała spółka uczniowska, która zgromadziła największy kapitał.

 

Author: ZSE

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content