POTYCZKI PRAWNE – WYJŚCIE Z GRUPY

POTYCZKI PRAWNE – WYJŚCIE Z GRUPY
Małe podsumowanie. Potyczki prawne

to konkurs krasomówczo-prawny, w którym reprezentacje szkół przygotowują i wygłaszają mowy obrończe w oparciu o kazusy. Prace zaczęliśmy w listopadzie w szerszym gronie. Początkowo były to ćwiczenia ze sztuki argumentacji i klasycznej retoryki. Kolejnym etapem były zajęcia ze wstępu do prawoznawstwa i lektura kodeksu karnego. Po otrzymaniu kazusów przeprowadziliśmy eliminacje szkolne, w których wzięli udział: Joanna Tomczewska, Anita Włodarczyk, Magdalena Ściuba, Paweł Jasic. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom, ale do półfinału zakwalifikowały się dwie pierwsze uczennice. W tym czasie opracowywaliśmy nasze mowy i braliśmy udział w warsztatach. Dzisiaj zmierzyliśmy się z innymi szkołami i z potyczki wyszliśmy zwycięsko, otrzymując 10 punktów z ogólnej puli 18! Gratulacje dla całej ekipy, a szczególnie dla uczennic, które dzisiaj wykazały się niezwykłymi zdolnościami, bo zapewne mało komu z nas łatwo przychodzi rozróżnianie czynu ciągłego od ciągu przestępstw. Dla naszych dziewczyn to pestka. Teraz pracujemy dalej. Przed nami finał

 

 

Author: ZSE

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content