Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki.

Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki.

          Drodzy Czytelnicy
W nawiązaniu do myśli wypowiedzianej przez Cycerona, w trosce o Wasze szczęście, biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do wirtualnych „ogrodów kultury”, w których czekają na Was książki, filmy spektakle, koncerty itp. Poniżej kilka przydatnych linków:

  • Biblioteka Internetowa Wolne Lektury – zapewnia dostęp do książek zarówno w wersji online, jak i w formie audiobooków. Nie trzeba się logować. Maturzyści mogą tam znaleźć oprócz lektur także informacje dotyczące epok, gatunków, motywów literackich itp.

https://wolnelektury.pl/

  • Polona – polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.

https://polona.pl

  • Ninateka – platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.

https://ninateka.pl

  • Empik Premium – bezpłatny 60-dniowy dostęp do ebook’ów i audiobook’ów.

https://www.empik.com/czas-w-domu

Gdyby się pojawiły jakieś pytania i wątpliwości pozostajemy do Waszej dyspozycji, służymy radą i pomocą poprzez dziennik elektroniczny.

Dorota Lenartowicz codziennie w godzinach od 9:00 do 11:00

Katarzyna Kaczmarska codziennie w godzinach od 11:00 do 13:00

 

 

Author: ZSE

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content