Odwiedziny w hotelu Monopol

8 lutego hotelarze i turyści z klas pierwszych i drugich zwiedzali pięciogwiazdkowy hotel Monopol w Katowicach. Hotel został otwarty w 1902 roku i od zawsze był obiektem luksusowym. Bardzo dużym powodzeniem cieszył się w latach 20 i 30 XX wieku. Do dzisiaj hotel utrzymany jest w stylu z tamtych lat, co sprawia, że ma on wciąż niepowtarzalny urok i jedyny w swoim rodzaju klimat. Zatrzymywały się w nim często bardzo sławne osoby. W 1936 roku w hotelu odbyło się przyjęcie weselne Jana Kiepury i jego żony Marty Eggerth – węgierskiej gwiazdy filmowej. W ostatnich latach gościem hotelu była m.in.: Paris Hilton oraz piłkarskie reprezentacje Anglii z Davidem Beckhamem i Portugalii z Christiano Ronaldo.

 

Author: ZSE

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *