„Upoluj swoją książkę”

W dniach 2-30 listopada br.

odbędzie się trzecia edycja projektu „Upoluj swoją książkę”,

Dzięki  niemu uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mogą

zupełnie za darmo przeczytać

12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Akcji patronuje od samego początku jej trwania Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W tym roku nasza szkoła znalazła się w gronie

1500 szkół zakwalifikowanych do projektu

W ramach przedsięwzięcia do szkół trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Projekt został wsparty szeroką kampanią promocyjną, mającą kreować modę na czytanie. Zaproszono do niej najpopularniejszych polskich youtuberów. Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy do udziału  🙂

 

Author: ZSE

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *