Nasi nauczyciele na pikiecie przed Urzędem Marszałkowskim w Katowicach

Wczoraj 12.03.2019 r. o godz. 14.00 Pani Beata Bałdys i Pan Sławomir Ciernicki jako reprezentanci Koła NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty przy Zespole Szkół Ekonomicznych brali udział w proteście  zorganizowanym przez nauczycielską Solidarność.

Przed Urzędem Wojewódzkim zjawiły się setki nauczycieli z całego województwa śląskiego, w tym z Katowic, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Częstochowy, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Wszyscy spotkali się w tym miejscu po to, by zaprotestować przeciwko niewłaściwemu traktowaniu pracowników oświaty. Decyzję o przeprowadzeniu demonstracji podjęły sztaby protestacyjno-strajkowe oświatowej Solidarności z Regionu Śląsko Dąbrowskiego, Regionu Podbeskidzia i Regionu Częstochowskiego.

“Naszą rolą, celem, ani marzeniem nie jest strajkować. Chcemy normalnie uczyć, ale w sposób godny, z godziwym wynagrodzeniem – powiedział podczas manifestacji Lesław Ordon, przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty w zarządzie Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność”.

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content