Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Młodzież ZSE potrafi dzielić się wiedzą i doświadczeniem zawodowym. W dniu 23 stycznia odbyły się warsztaty dla ósmoklasistów. Uczniowie klasy I TE działający w projekcie „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo” opowiedzieli młodszym kolegom o tym, jak wspólnie założyli i jak prowadzą firmę pod nazwą „Eko-relaks”. Następnie goście pracowali w grupach nad własnymi pomysłami na biznes i potrzebami kadrowymi nowych przedsiębiorstw. Doradca zawodowy MCIZ przedstawił informacje o branżach, w których istnieje największy niedobór pracowników, omówił na jakie zawody obecnie spada zapotrzebowanie wśród pracodawców, a jakie są poszukiwane. Następnie ósmoklasiści, pod czujnym okiem uczennic z klasy II THOT i I TOT, zmagali się z wyzwaniami branży turystyczno-hotelarskiej po czym wzięli udział w warsztatach logistycznych z klasą II LOG, modowych i fryzjerskich. W pracowni gastronomicznej przygotowali pyszne i pachnące karnawałem ciastka oraz rozmawiali z panią kierownik praktycznej nauki zawodu.
Uzyskane w ten sposób informacje pomogą uczniom w bardziej świadomym wyborze swojej dalszej drogi edukacyjnej.

Organizatorem spotkania był doradca zawodowy ZSE Pani Anna Tołaj

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *