Szkolenia fryzjerskie naszych uczniów

30 listopada 2018 uczennice kierunku technik usług fryzjerskich kl. IITE/TF Izabella Rutkowska, Wiktoria Gansty i Marzena Rojek wraz z opiekunem p. Justyną Łaskawiec, uczestniczyły w mistrzowskich warsztatach zawodowych „Freestyle. New dimesion of colour”, organizowanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie. W warsztatach uczestniczyło 10 młodych adeptek sztuki fryzjerskiej pod okiem pani Katarzyny Majchrzak (właścicielki i wykładowcy Akademii Stylizacji Fryzur z Katowic) szlifowało swoje umiejętności w zakresie nowoczesnych technik koloryzacji włosów, charakteryzujących się swobodnym, płynnym przejściem tonalnym. Zaproponowana przez panią Katarzynę innowacyjna technika farbowania włosów z użyciem specjalnego koła do koloryzacji pokazała zupełnie nowy wymiar farbowania włosów. Uzmysłowiła uczestnikom, jak ważna jest kreatywność i twórcze myślenie w pracy fryzjera.

Uzyskane subtelne efekty pojaśniania włosów, dające wrażenie naturalności, świeżości i delikatności, pozwoliło spojrzeć na fryzjera jak na artystę, który za pomocą farby może wyczarować na głowie niemalże wszystko.

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *