Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniu 15 listopada 2018 w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej już po raz siódmy odbyła się Konferencja dla Pracodawców „Współpraca z pracodawcami gwarancją sukcesu zawodowego młodzieży”. Koordynatorem całej konferencji była Pani Mariola Nowak – Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu.
Na konferencję przybyła liczna grupa przedsiębiorców współpracujących ze szkołą. Podczas konferencji poruszane były kwestie kształcenia zawodowego, współpracy szkoły z pracodawcami. Konferencji towarzyszył konkurs gastronomiczny „Mistrz i uczeń (przed) smak sukcesu zawodowego”. Szefowie kuchni wraz z młodzieżą przygotowywali wyborne pierogi. Efekty pracy oceniali sami pracodawcy i przybyli goście.
I miejsce zdobył hotel Holiday Inn reprezentowany przez ucznia Jakuba Rejdaka z klasy 3 k, II miejsce Pizzeria Moskva z uczennicą Klaudią Bujalską z klasy 2 f/k, a III miejsce zdobyły uczennice z klasy 3 k: Roksana Śliwińska, Karolina Porada reprezentujące restaurację Well Done.
Konferencji towarzyszyły Targi Informacji Zawodowej, podczas których pracodawcy i pośrednicy pracy udostępnili uczniom oferty pracy stałej, sezonowej, weekendowej. Podczas bezpośrednich rozmów uczniowie mogli dokładnie poznać oczekiwania pracodawców. Cały event odbył się dzięki owocnej współpracy z jednostkami Ochotniczego Hufca Pracy.

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *