Spotkanie z Poezją

W poniedziałek – 13 lutego – wszyscy ci, którzy piszą własne teksty poetyckie oraz lubią słuchać wierszy w wykonaniu innych, mieli wyjątkową okazję udziału w II “Spotkaniu z Poezją”. Tym razem warsztaty literackie oscylowały wokół tematu “Kocham” – czy to łatwo powiedzieć?. Młode poetki z gimnazjum oraz uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje teksty w obecności niecodziennego gościa, którym był Krzysztof Zięcik, pełniący funkcję kierownika sekcji plastycznej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Jego pasją twórczą jest zarówno malarstwo, jak i poezja. Uprawia malarstwo olejne, pastele, rysunek piórkiem. Twórczość poetycka jest ciepła, liryczna, opowiada o teraźniejszości ludzi, z którymi żyje i których kocha. Za swoją działalność pan Krzysztof został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką “Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz odznaką starosty będzińskiego za działalność w dziedzinie kultury w powiecie będzińskim. Prezentowane obrazy oraz wiersze w wykonaniu samego autora w nastrojowym oświetleniu, na tle klimatycznej muzyki uatrakcyjniły poniedziałkowe warsztaty, nadając im charakter wyjątkowego wieczorku poetyckiego. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w ten nietypowy sposób zdecydowali się spędzić wigilię Walentynek 🙂 Organizatorką warsztatów była Pani Dorota Lenartowicz

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content