Warstwowanie i planowanie rozkroju

W aplikacji typu CAD operator określa ilości wyrobów zamówionych przez klienta dla każdego modelu, rozmiary, materiał oraz kilka podstawowych parametrów dotyczących rozkroju: długość stołu do lagowania, maksymalną ilość warstw w nakładzie oraz szerokość materiału. Aplikacja CAD powinna automatycznie wygenerować najbardziej wydajny plan dla grupowania rozmiarów i rozdzielenia ich na poszczególne układy kroju aby zrealizować zamówienie minimalizując liczbę krojeń i maksymalnie wykorzystać materiał.

9009878_orig

Programowanie typu CAD pomaga szybko i perfekcyjnie przygotować gotowe do produkcji szablony.

W zastępstwie możemy posłużyć się programem graficznym wykorzystując możliwości i właściwości grafiki wektorowej.

W tym celu wykonamy ćwiczenie w programie Corel.

Zadanie 1

Wykorzystując krzywe programu Corel zaprojektować szablony do wybranej przez siebie kolekcji oraz rozplanować wydajny plan dla grupowania rozmiarów i rozdzielenia ich na poszczególne układy kroju aby zrealizować zamówienie minimalizując liczbę krojeń i maksymalnie wykorzystać materiał.

Proponuję wykonać zadanie w skali np. 1:10

Wymiary materiału:

  • szerokość 1,5m
  • długość 20m

01Bardzo przydatnym narzędziem są krzywe Bezier’a

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content