Jonhons Electric gościł dąbrowskich uczniów

27 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Technicznych miało okazję zapoznać się dziś ze specyfiką pracy w Jonhons Electric oraz innowacjami stosowanymi w firmie. Uczestniczyli w wydarzeniu organizowanym w ramach European Maker Week (EMW).

 

Dzięki temu, że do akcji włączyła się dąbrowska firma Jonhons Electric uczniowie zobaczyli nie tylko linie produkcyjną, ale również proces tworzenia nowych maszyn przez pracowników Johnson Electric oraz sposób w jaki stosuje się filozofię kaizen z perspektywy organizacji pracy i kształtowania optymalnych metod pracy. Uczniowie dowiedzieli się jakie kompetencje powinni rozwijać, aby w przyszłości tworzyć innowacyjne produkty i przedsięwzięcia.

European Maker Week to projekt promowany przez Komisje Europejską, a organizowana z inicjatywy Maker Faire Rome oraz Startup Europe. To inicjatywa, w którą zaangażowało się wiele europejskich miast. Cel był jeden- organizacja przynajmniej jednego wydarzenia promującego i wspierającego rozwój unikalnych technologii, produktów, innowacyjnych rozwiązań oraz innowacyjnego myślenia.

Dziękujemy firmie Jonhons Electric za zaangażowanie i właczenie się do wydarzenia a uczniom za aktywny udział.

a01

Materiał źródłowy:

https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosc-3-129249-jonhons_electric_goscil_dabrowskich.html

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content