Feel the Real Europe

W dniach 01.04.-08.04.2016 Fundacja Aktywni w Europie zorganizowała kolejną wymianę młodzieży, w której nasi uczniowie wzięli aktywny udział.
Projekt „Feel the Real Europe” został stworzony przy współpracy z grupami młodzieży z Turcji, Rumunii, Włoch oraz Polski. Całe przedsięwzięcie było zrealizowane dzięki funduszom Programu Erasmus +.
Na miejsce działań została wybrana niewielka miejscowość, położona u podnóża Tatr – Poronin.
Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy uczestników z tematów, dotyczących demokracji, Unii Europejskiej i jej mechanizmów działania, świadomości europejskiej czy obywatelstwa europejskiego. Uczestnicy zdobyli również umiejętności z zakresu dziennikarstwa, wspólnie tworząc magazyn europejski – „transparent HORIZONS”, w ramach którego mogą publikować swoje autorskie artykuły, wywiady czy reportaże, a także uczestniczyli w spotkaniu/warsztatach w Tygodniku Podhalańskim – lokalnej gazecie. Młodzież mogła zapoznać się z codziennymi obowiązkami dziennikarzy czy tajnikami wydawania gazety.
Wszystkie działania były realizowane w języku angielskim przy wykorzystaniu metod i narzędzi edukacji pozaformalnej.
Młodzież zdobyła nową wiedzę, umiejętności, stała się bardziej kreatywna oraz twórcza. Młodzi ludzie nauczyli się wyrażać swoje opinie na forum, przejmować inicjatywę oraz stała się otwarta na nowe wyzwania. W czasie ośmiodniowego spotkania uczestnicy poznali swoje kultury, dzięki zorganizowanym wieczorom narodowym, kulturę lokalną, ale przede wszystkim zdobyli nowych przyjaciół.
Praca w międzynarodowym środowisku dała uczniom wiele satysfakcji, pozwoliła rozwinąć swoje pasje i podnieść kompetencje, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

a02 a03 a04 a05 a01 DSC_0473 DSC_0455 DSC_0446 a-07 a-08 a-09 a-06

 

Author: ZSE

Admnistrator serwisu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content